+90 344 439 22 84

Sosyal Medyada Biz}

Elbistan Yem Olarak
Uygun ve kaliteli ürünlerimizle hizmetinizdeyiz.

HAKKIMIZDA

Doğu Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde Kahramanmaraş ili Elbistan ilçesi içinde yer alan şirketimiz Elbistan Yem Gıda Nak.inş.Mad.Ltd.Şti. 1995 yılında kurulmuştur. Bölgemizde büyükbaş hayvancılığının ve süt üretiminin merkezi olan Kahramanmaraş ve ilçeleri, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Adana, Osmaniye, Hatay ,Malatya, Kayseri, Kırşehir, Sivas, Elazığ, Erzincan, Bingöl yem sektörünün öncülerindendir. Şirketimiz bünyesinde 2010 yılında kurulan Demirtaş Hayvancılık A.Ş. ile de 450 Baş kapasiteli Süt hayvancılığına devam etmektedir.

Şirketimiz, kuruluşundan kısa bir süre sonra uzman teknik kadrosunu tamamlamış, kimi yurtdışı kaynaklar ve Ar-Ge çalışması yapan firmalar ile yaptığı bilgi paylaşımı sonucunda geliştirdiği yeni besleme teknikleri, çiftlik ve hayvan yönetimi ve yüksek kalitede ürettiği yemler ile bölgede güçlü bir yer edinmiştir.

Şirketimiz “Safran Yem” markalı yem üretimine 1995 yılında başlamasına rağmen, asıl başarıyı 2001 yılının ikinci yarısından itibaren son teknik ve analiz yöntemleri ışığında kalite kontrolü yapılmış olan, yine aynı markalı performans pelet yemleri ile almıştır. Hayvanlarımızın daha kusursuz ve tam bir rasyon ile beslenmeleri amacıyla özellikle AB ülkeleri ve ABD’deki yeni gelişmeler sürekli takip edilmekte, varsa gerekli müdahaleler
yapılmaktadır. Bununla birlikte, şirketimiz, hali hazırda hayvan beslemede ulaşılan en son noktaya sahip teknik bilgi ve teknolojik olanaklar ile yem üretimine devam etmektedir.